FC Rapid 1923 - Miercurea Ciuc 1-3. Se face liniște la Buftea!

UPDATE | Jenant! FC Rapid 1923 joacă lamentabil și pierde categoric în fața FK Miercurea Ciuc. Cu 3-1.

După 2-2 cu Ripensia Timișoara și 0-0 la Buzău, FC Rapid 1923 trebuie să bată o echipă mai bună. Este vorba de FK Miercurea Ciuc, club care se luptă la rândul său pentru play-off. Cum am scris aici, băieții au sprijinul suporterilor rapidiști de pretutindeni, care-i văd victorioși. Cu 2-0 sau 1-0. Până atunci, iată care este primul unsprezece:

Moldovan - Voicu, Zunic, Dandea, Finica - Lazăr, Jorza - Sefer, Ilie, Hlistei, Bălan

După cum se poate vedea, Grig șochează, lăsându-i în afara primului unsprezece pe Pănoiu, Ursu și Ioniță I. Pe bancă, de asemenea sunt surprize colosale. În primul rând tânărul Mărgărit le-a luat fața lui Drăghia și Devenish-Mears. În timp ce acolo se regăsește și Gabriel Toma, fotbalist care n-a dat randament nici măcar la echipa a doua.

FC Rapid 1923 - FK Miercurea Ciuc 1-3

Minutul 87 - Miercurea Ciuc marchează iar.

Minutul 83 - Zunic incearca un sut de la distanță, dar trage prost.

Minutul 82 - Suciu trece pe lângă 3-1.

Minutul 76 - ciucanii scot golul de 2-2 de pe linia porții!

Meciul intră din nou în letargie.

Minutul 65 - Adi Bălan transformă!

Minutul 64 - FC Rapid 1923 primește 11 metri!

Minutul 63 - Sefer trage bine, dar mingea e respinsă în corner.

Minutul 60 - corner pentru vișinii.

Minutul 56 - oaspeții dublează avantajul, pe contraatac, prin Csuros.

Minutul 55 - Bauza marchează senzațional.

Minutul 46 - Nicolae Grigore face trei schimbări. Intră Ursu, Ioniță I și Pănoiu.

Final de primă repriză. Chin total, fotbal 0!

Minutul 38 - Bausa, de la oaspeți, trage extrem de periculos de la distanță, dar, din fericire, mingea se duce peste.

Minutul 37 - Hlistei e singur cu portarul, dar trage deplorabil...

Minutul 30 - Sefer trage mult peste poartă din poziție bună.

Tristețe de meci la Buftea...

Minutul 10 - Bălan și Zunic trec pe lângă gol!

Minutul 3 - Ilie încearcă o centrare, dar mingea e blocată de adversari în corner.